Home SPORT Zyrtare: Mbyllet Kampionati Grek i futbollit

grek-640x300

Ministri grek i Sportit, njoftoi pezullimin e futbollit në Super Leaguen greke pas incidenteve kanë ndodhur në muajin e fundit dhe pas skandalit në ndeshjen PAOK-AEK të dielën.

Gjyqtari Georgios Kominis anuloi një gol për PAOK në kohën shtesë dhe tifozët vendas pushtuan pozitat e kundërshtarit të tyre duke protestuar ndaj vendimit të arbitrazhit.

Jo vetëm që çështja qëndroi atje, por edhe presidenti i PAOK Ivan Savvidis hyri në fushë për të ndjekur gjyqtarin, i cili shpejt shkoi në dhomën e dollapëve me shokët e tij.

Deri në një vendim të ardhshëm, kampionati grek i futbollit do të bëjë “gjumin dimëror”.