Home LIFESTYLE Zanetti i rekomandon Interit talentin argjentinas

Javier Zanetti thuhet se i ka rekomanduar Interit mesfushorin e ri të Banfield, Emanuel Cecchini.

20-vjeçari do të jetë një agjent i lirë në fund të sezonit aktual dhe do të rritet në të njëjtin klub që lansoi Zanettin në Argjentinë.

Në këtë sezon, Cecchini ka shënuar tre gola në 20 paraqitje në kampionatin argjentinas, Primera Division.

Sipas Calciomercato.it, zëvendëskryetari i Interit, Zanetti sugjeroi që drejtuesit e klubit të synojnë fantazinit për këtë verë.