Home LAJME Vdes këngëtari Joe Cocker (VIDEO)

Ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare ,këngëtari Joe Cocker, i njohur për këngën e tij me Beatles “With A Little Help From My Friends”,

Këngëtari dhe kompozitori nga Sheffiled, Joe Cocker, karriera e të cilit ka zgjatur më shumë se 40 vjet, ka ndërruar jetë derisa në bagazhin e tij ai ka shumë hite si “You Are So Beautiful” dhe “Up Where We Belong”.

Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar agjenti i tij Barrie Marshal i cili tha se ai ka pasur një sëmundje të rëndë.

Ai tha se ai ishte “thjesht unik” dhe “do të jetë e pamundur për të mbushur zbrazëtinë që ai ka lënë në zemrat tona”.