Home LIFESTYLE U masakrua nga shqiptari, ja si është katandisur boksieri grek

Vetëm një javë më parë, u zhvillua ndeshja e “Kick-box” ku përballë ishin shqiptari Florian Marku dhe boksieri grek Botakos.

Ndeshja mes lushnjarit dhe Botakos u zhvillua në Athinë dhe Botakos u përgjak nga goditjet e shumta të Markut, madje në tutat ndodhej dhe flamuri grek, që u përlye me gjak.

Pavarësisht se boksieri grek kishte mbështetës të zjarrtë, Florian Marku arriti të dilte fitmitar në këtë garë.

Dhe vetëm një javë më vonë, Botakos duket të jetë “duke marrë veten”.