Home LAJME Thaçi: Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë do të finalizohet me një marrëveshje...

thaci

Pas kthimit nga Brukseli, Presidenti i Kosovës, thotë se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë do të finalizohet shumë shpejt, me një marrëveshje historike, mes dy vendeve.

Në një intervistë për ABC News, Hashim Thaçi ftoi dhe një herë të gjithë spektrin politik në Kosovë, të bëhet pjesë e këtij procesi, transmeton gazeta “Express”.

Lidhur me zhvillimet politike në vend, Thaçi përjashtoi opsionin e një krize institucionale.