Home LAJME Tërmet është ndjerë në Shkup dhe rrethinë

земјо

Tërmet me magnitudë prej 4,2 ballë sipas shkallës së Riterit është ndjerë sot në mëngjes në orën 04 e 8 minuta në Shkup dhe rrethinë.

Sipas Qendrës Evropiane Mesdhetare Sizmologjike, epiqendra e tërmetit ka qenë 13 kilometra në lindje nga Shkupi në thellësi prej dy kilometrave.