Home LIFESTYLE Tërmet 2.6 ballësh goditi Shkupin dhe rrethinën

Këtë mëngjes rreth orës 6.00 në Shkup dhe rrethinë është ndie një tërmet me magnitudë prej 2.6 shkallës sipas Rihterit.

Sipas Qendrës Sizmologjike epiqendra e tërmetit ishte 12 kilometra në veri-perëndim të Shkupit dhe në thellësi prej 10 km.