Home LAJME Temperaturat deri në 36 gradë

Moti në Maqedoni sot pritet të jetë me diell, i ngrohtë dhe me vranësira mesatare e me erë të dobët mesatare veriperëndimore, posaçërisht përgjatë Vardarit dhe pjesët lindore. Pasdite është e mundur paraqitje lokale e reshjeve afatshkurtra të shiut dhe bubullima në pjesët malore perëndimore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri në 19 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 29 deri në 36 gradë Celsius. Indeksi UV do ta ketë vlerën 8.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira mesatare dhe me erë mesatare veriperëndimore. Temperaturat do të arrijnë prej 15 deri në 33 gradë Celsius.

Të shtunën do të ketë kushte për paraqitje lokale reshjeve të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima, veçanërisht në pjesët perëndimore të vendit.