TEKNOLOGJI

0 149

Lojtari anglez i klubit të futbollit “Arsenal”, Theo Walcott dhe bashkëshortja e tij modelja Melanie Slade janë bërë prindër për herë të dytë. Lojtari ka...
0 170

Politikat aktuale gjinore po lënë në hije dhe njorojnë problemet me të cilat përballen sot meshkujt, kryesisht ata të rinj Nga...
0 155

Ekzistojnë shumë ushqime që mund të ndikojnë në humbjen në peshë, por kjo është një supë e cila do t’ju bëjë të ndiheni të...
0 351

Babai i Granit Xhakës, Ragip Xhaka, e ka konfirmuar se lojtari mund të largohet nga Borussia Monchengladbach gjatë verës. Xhaka mund të largohet nga...
0 229

Guida e rradhës për në Shqipëri vjen nga “Adventurous Kate”, një blogere nga SHBA e cila udhëton e vetme nëpër të gjithë botën. Në një...
0 166

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, i dhuroi një monedhë pesëshe ari vogëlushit Ömer, fëmijës së çiftit Abdurrezzak Djama dhe Ajshe Ahmed të cilët i...
0 165

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Besim Hoda do të formojë parti politike. Një përkrahës i kësaj nisme theksoi për INA se po intensifikohen...
0 165

Intervistë ekskluzive për DW e Joschka Fischer, ish-Ministër i Jashtëm i Gjermanisë, që mori pjesë në Forumin Ekonomik të Vjenës, zhvilluar ( 28.05.2015) në...
0 368

10 tipat e miqëve që duhet të eliminoni menjëherë nga Facebook Bërja e një seleksionimi të kujdesshëm të miqësive në Facebook mund të jetë e...
0 357

Gjenerata e shtatë e Volkswagen Golf, e cila është prezantuar në vitin 2012, gjatë vitit të ardhshëm do të ristilizohet, ndërsa si do të...