0 133

Reshje të shiut në vendet më të ulëta dhe borë në male, paralajmëron për pasdite DPHM. Është...
0 129

Në Vitin e Ri 2017 qytetarët e Maqedonisë do të kenë më shumë fundjava të zgjatura se...
0 112

Një video e re e publikuar nga mediat lokale në Turqi tregon momentin e sulmit, ku një...
0 124

2 janar  – Arabia Saudite ekzekutoi 47 terroristë të akuzuar, mes të cilëve edhe imamin shiit Sheik...
0 128

Moti për natën e Vitit të Ri do të jetë i kthjellët dhe i ftohtë, me erë...
0 81

Në Stamboll dje është hapur tuneli për automobila Euroazi, që i lidh pjesën evropiane dhe aziatike të qytetit. Tuneli...
0 192

Futbollisti shqiptar, i cili luan për ekipin e Baselit dhe i cili është pjesë e kombëtares shqiptare,...
0 262

Federata e Futbollit të Maqedonisë mbrëmë në Teatrin Kombëtar të Maqedonisë ka ndarë çmimet “Më të mirët e...
0 139

Eric Trump, djali i presidentit të sapozgjedhur amerikan, ka nisur një fushatë të re për mbledhjen...
0 143

Është një nga tre futbollistët e mbijetuar të tragjedisë ajrore të Kolumbisë ku u shua pjesa më...