0 286

Vazhdon përplasja në distancë mes Taulant Xhakës dhe Xhani De Biazit. Menjëherë pas deklaratave të trajnerit në...
0 211

Quhet “Il Cammino Di Santiago” (Rrugëtimi i Santiagos) dhe përfaqëson një nga ritet e pelegrinazhit fetar më...
0 275

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kundër Italisë...
0 238

Deri në fund të javës së punës rajoni i Maqedonisë do të jetë nën ndikimin e masës...
0 208

”Invest Maqedonia” është fituese e çmimit ndërkombëtar ”2017 International Best Practice Award” që jepet në Tyson, Arizona,...
0 220

Dita ndërkombëtare e gruas – 8 Marsi sot do të shënohet edhe në Maqedoni. Janë organizuar një...
0 194

Deri në fund të javës punuese Maqedonia do të jetë nën ndikim të një serie të valëve...
0 348

Zyrtarët në pjesën veriore të Kalifornisë kanë urdhëruar 188,000 banorë, pranë digës më të lartë në...
0 360

Këto janë pamjet ekskluzive në 3D të transmetuar këtë mbrëmje në emisionin Opinion, nga grabitja spektakolare e...
0 289

Një ngjarje tragjike i ka ndodhur futbollistit të kombëtares dhe mesfushorit të Pescarës, Ledian Memushaj. Kur ishte gati...