0 802

Në Maqedoni dhe në hemisferën veriore të Tokës mëngjesin e sotëm në ora 06 e 24 minuta...
0 1054

Në pjesët perëndimore të Maqedonisë pasdite moti do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima....
0 913

Ushqimi i besimtarëve gjatë muajit të agjërimit dallon nga ushqimi i përditshëm, prandaj është e nevojshme t’i...
0 929

Uta Ibrahimi sapo ka përfunduar ekspeditën dimërore 4 javore në Himalaya, konkretisht në qendër-veri të Nepalit,...
0 896

Ariana Grande nuk ka asnjë fjalë të shprehë dhimbjen e madhe për viktimat e pafajshme që sulmi...
0 929

SHBA-ja dhe vendet arabe nga rajoni i Gjirit Persik sot arritën marrëveshje për formim të qendrës për...
0 1033

Anëtari i njohur i partisë ultradjathtiste greke Agimi i Artë, Ilijas Kasidijaris, sot u nxor jashtë nga...
0 1046

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Evropës në Nyon të Zvicrës. Manchester United, Ajax, Lyon dhe...
0 897

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve për fazën gjysmë-finale. Në gjysmë finale kaluan...