0 655

Në Minsk kanë nisur bisedimet për krizën në Ukrainë. Në to po marrin pjesë përfaqësues të Ukrainës, Rusisë, separatistëve pro-rusë dhe Organizatës për Siguri...
0 630

Ky është një video e tmerrshme e një dadoje që rreh në mënyrë mizore një fëmijë, pasi ai nuk pranon të hajë ushqimin, po...
0 612

Një adoleshent me ngjyrë është qëlluar për vdekje nga policia në Ferguson të Shteteve të Bashkuara.Autoritetet e rendit kanë thënë se viktima ka drejtuar...
0 648

Suzana Arbutina ish bashkëshortja e Gruevskit, e cila është asistente në Katedrën për mjekësi interne në Fakultetin e mjekësisë në Shkup është në mesin...
0 619

Videoja që tregon shpërthimin e një pikë karburanti në qytetin rus të Makhachkalas, është publikuar në internet. Shpërthimi është marrë nga dritarja e një ndërtese,...
0 567

Rektori dhe dekani që do të jap diploma për studentët pa e dhënë provimin shtetëror do të iu caktohet masa burg prej 1-3 vjet....
0 592

Dy zyrtarë policorë kanë pësuar lëndime trupore derisa kanë tentuar të ndalin një veturë, ku ishin tre persona, të cilët gjatë tentimit për të...
0 636

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në një kazino në Tiranë, ndërsa nuk raportohet për...
0 738

Të rinjtë protestues në Tetovë sot e kanë “varrosur” Qeverinë në një arkivol të bardhë. Performanca është prezantuar në...
0 727

Në një intervistë që ka dhënë mbrëmjen e djeshme për “ABC News”, në zyrën e ish-kryeministrit bie në sy...