0 402

Juventusi ka piketuar një talent të jashtëzakonshëm për t’ia shtuar radhëve të bardhezinjve, koreano-veriorin Han Kuang-song, i cili po shkëlqen në Serinë B me...
0 413

Koreja Veriore plotësisht i refuzon sanksionet e OKB-së kundër qytetarëve dhe entiteteve të saj si dhe...
0 575

Organizata Transparency International ka publikuar sot Indeksin e perceptimit të Korrupsionit për vitin 2014. Sipas këtij indeksi, Shqipëria dhe...
0 505

Menjhëherë, pas Kongresit të BDI-së pakënaqësitë brendapartiake filluan tl shtohen. Alisetar Ramadani nga Mërgata Shqiptare për Maqedoni –MSHM e...
0 465

Lideri i Partisë Republikane “Sin Fein”, Gerri Adams është arrestuar nga policia në Irlandën e Veriut në kuadër të...
0 450

Olimpiada Dimërore hapet sot zyrtarisht në Sochi të Rusisë. Me rastin e fillimit të kësaj olimpiade janë planifikuar disa...
0 416

Ekipi kombëtar xhamajkan në bob dy ulse pasi ka përmbushur normën më të ulët eliminatore në Amerikën e Veriut, ka...
0 409

Njëra nga reklamat më të fundit të Blackberry-t shfaq smartfonin Q10 dhe tastierën e tij, duke e quajtur atë...
0 473

Moti i keq me stuhi dhe dëborë pritet të përshkojë pjesë të shumta të Mbretërisë së Bashkuar gjatë fundjavës, edhe pse...
0 390

Në vitin e ri tifozët e astronautikës presin me interes disa ngjarje: zbarkimin e një sonde kozmike në një...