0 530

Kryeministri Hashim Thaçi ka ftuar deputetët e Kuvendit të Kosovës që të hënën të votojnë për themelimin e Forcave...
0 440

Ushtria e Kosovës është përtej interesave politike. Duke votuar për Forcat e Armatosura nuk votohet për këtë apo atë...
0 388

Situata në Ukrainë nuk po qetësohet. Në fakt, është e qartë se konflikti Ukrainë-Rusi do të shndërrohet në luftë...
0 409

Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi është shprehur i dëshpëruar me faktin që në Kosovë do krijohet Gjykatë Speciale,...
0 372

Vladimir Putin sot në mënyrë direkte i është...
0 325

Ushtria amerikane ka kryer disa sulme me raketa në Somali, të cilat kanë pasur në shënjestër një udhëheqës të...
0 364

Një grua është akuzuar se mbante si skllevër katër meshkuj, pasi ata u gjetën në kushte të mjerueshme në...
0 382

Izraeli qëlloi me artileri mbi Liban, pasi dy raketa të nisura nga ky vend goditën veriun e vendit ditën e dielë,...
0 308

Forcat greke të reagimit të shpejtë të sektorit verior dhe Departamenti i komandove janë aktivizuar në një stërvitje në...
0 1606

Ushtria amerikane ka dërguar dje për një mision fluturimi dy aeroplanë të paarmatosur B-52 në hapësirën ajrore mbi ishujt e debatueshëm...