0 690

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka ripërsëritur se Kosova do të bëhet me ushtri këtë vit. Thotë...
0 1520

Jo më larg se para tre orëve, atëherë kur shumë njerëz fillojnë ditën, këngëtarja shqiptare, Dafina Zeqiri, ka uruar...
0 534

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë gjatë ditës së nesërme Luginën e Preshevës, për herë të parë si shef...
0 501

Kryeministri shqiptar, Edi Rama fillimisht është pritur nga ministri i Jashtëm serb, Ivica Dacic në Aeroportin e Beogradit, Nikolla...
0 450

Reagon deputeti socialist Erion Braçe ndaj Baton Haxhiut. Ky i fundit pasi zhvilloi një aktivitet lobiist për miellin të...
0 500

Ushtria amerikane, ka zhvilluar nëntë sulme të reja kundër militantëve të Shtetit Islamik (IS) përreth Kobanit në Siri, më...
0 440

Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka konfirmuar se ka kryer pesë sulme të reja kundër militantëve të Shtetit Islamik...
0 490

Ushtria njihet për rregullat e saj strikte dhe në sajë të tyre funksionon më së miri. Gjithçka funksionon në...
0 442

Mediumet serbe e kanë konsideruar si një skandal faktin se ushtria kosovare bën ushtrime të përbashkëta me...
0 639

Në bazën ushtarake “Jug” afër Bujanocit në qershor do të mbahet stërvitja ushtarake regjionale ku do të...