0 1007

Presidenti rus Vladimir Putin konfirmoi se 755 diplomatë amerikanë do të dëbohen nga Rusia deri më 1...
0 387

Takimi i presidentëve të SHBA-së dhe Rusisë, Donald Tramp dhe Vlladimir Putin në margjinat e...
0 170

Sekretari amerikan i Shtetit, Reks Tillerson sot deklaroi se presidenti amerikan, Donald Tramp prej tij ka kërkuar...
0 260

Policia amerikane ka ndalur ditën e djeshme një person që po transportonte në veturën e tij...
0 397

Shpesh njerëzit investojnë në shkollë për t’u bërë të pasur. Por, ka edhe të atillë që të pa shkollë...
0 395

Ndonëse pjesë e qeverisë, BDI-ja e dënoi reagimin e Ministrisë së Jashtme ndaj Ambasadës së SHBA-së në Shkup. Shefi...
0 354

Kritikën që e plasoi ambasadori amerikan në adresë të politikanë të Maqedonisë, si dhe paraqitja e ambasadorit Bejli para...
0 330

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Chuck Hagel, thotë se shpreson se marrëveshja, me të cilën është arritur lirimi i të...
0 369

Qeveria turke pritet ti bëj një kërkesë Uashingtonit për të ekstraduar kreun e lëvizjes Hizmet, Fethullah Gylen. Në përgjigje ndaj...
0 358

Seattle Seahawks janë kampionët e rinj të Super Bowl. Skuadra e shtetit të Uashingtonit ka arritur të fitojë për herë të...