0 968

Ndryshe nga mendimi i përgjithshëm dominues se një valë emigrimi e viteve të fundit po e merr më qafë Shqipërinë, kryeministri Edi Rama e...
0 1046

Moska zyrtare për herë të dytë është marrë personalisht me Edi Ramën, kryeministrin e Shqipërisë, i cili fundjavën e shkuar tha se ishte ai...
0 552

Një avion i cili do të nisej nga Ankona për në Tiranë, është detyruar që të bëjë...
0 459

Në seancën e dytë të Kostandin Xhuvanit, ky i fundit pranoi fajësinë për vrasjen e katërfishtë, ndodhur më 4 nëntor në një lokal nate...
0 646

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në një kazino në Tiranë, ndërsa nuk raportohet për...
0 432

Ndeshja e ndërprerë Serbi-Shqipëri mund të riluhet në Zvicër, ka deklaruar sekretari i Përgjithshëm i UEFA-s, Gianni Infantin. I pyetur...
0 620

Ish-kryenegociatori i Serbisë në bisedimet me Kosovën ka komentuar marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Serbisë, vizitën e Kryeminitrit Rama në...
0 501

Teksa tymi i cigares i ngatërrohej gishtërinjve, ai vazhdonte të fliste për luftën … Në Shqipërinë e 2009-s, përfshirë...
0 599

Tito, kur bëhet fjalë për Kosovë, për Asocieted Press kishte thënë: Në rast se komunistët vijnë në pushtet në...
0 436

Regjimi iranian ka ngritur një stacion për shërbimet e inteligjencës në ambasadën e tij në Tiranë. Kjo strukturë e fshehtë...