0 383

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë i vrenjtë dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut dhe bubullima,...
0 259

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të dobëta lokale në pjesët kodrinore malore. Temperaturat e ditës...
0 404

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë me diell dhe vrenjtësira mesatare, ndërsa gjatë pasdites do të ketë...
0 284

Moti në Maqedoni do të jetë i vrenjtë dhe me shi në vendet e larta edhe me borë. Temperaturat e...
0 331

Qytetet e mëdha industriale, Shkupi, Tetova dhe Kërçova vazhdojnë të mbeten nën nivel të lartë ndotjeje. Kryesimin e ndotjes e ruan...
0 337

Të paktën 16 persona humbën jetën nga stuhia dimërore që solli temperatura shumë të ulëta, reshje dëbore dhe ngrica...
0 328

Janë rreth 3 mijë fluturimet e anulluara në SHBA për shkak të stuhisë së borës që ka goditur verilindjen...
0 255

Qindra mijëra banorë në Kanada dhe në veri të Shteteve të Bashkuara do t’i kalojnë Krishtlindjet pa elektricitet, pasi një stuhi...
0 287

Maqedonia vazhdon të ngulfatet nga ajri i papastër. Më vështirësi sot merret frymë në komunat Qendër, Tetovë dhe Kërçovë, tregojnë të...
0 311

Fundjavë me diell, i përshtatshëm për shëtitje. Mot i ngjashëm si ai i sotmi, por me mundësi për reshje lokale në...