0 549

Shaban Bytyqi është 90 vjeçari nga Llapushniku i cili është konvertuar në të krishter. Këtë e ka publikuar në...
0 2178

Sponsori gjeneral i Turnirit të madh në futboll të vogël BASHKIMI-2014, që po mbahet në Kumanovë, biznesmeni Bashkim Qazimi,...
0 737

Një qytetar zviceran me origjinë nga Kosova dhe i cili jeton në Zurih të Zvicrës po kërkon djalin dhe...
0 572

Binak Kelmendi është fituesi i sivjetshëm i Çmimit “Rexhai Surroi 2014” për letërsi. Juria në përbërjen Kim Mehmeti, Agim...
0 384

Publicisti Veton Surroi ka deklaruar se Kosova është e okupuar nga zaptuesit e shtetit. Ai ka thënë se këta zaptues...
0 406

Nënkryetari i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë z.Rafis Aliti sot pranoi një delagacion deputetësh nga Republika e Shqipërisë...
0 375

Kryetari i komunës së Liovës, Sadulla Duraku, i cili njëherit është edhe nënkryetar i BDI-së, përmes një komunikate zyrtare,...
0 460

Qindra qytetarë janë mbledhur sot në parkun ‘Zena borec’, përball Kuvendit të Maqedonisë, për të shprehur revoltën e...
0 362

"Nëse filmi e ka zemëruar kreun e Koresë së Veriut, pritni reagimin e tij për atë që jemi duke...
0 384

Peshku helmues me lëkurë të argjendtë ka mbërritur në ujërat e detit Adriatik. Alarmi vjen nga Instituti Oqeanografik Spalato....