0 1111

Një foto që ka filluar të shpërndahet me të madhe në rrjetët sociale, ku portali “Zhaba.tv” e ka shpërndarë e para këtë foto,...
0 804

Gjatë qëndrimit të vet në Shkup, me rastin e Ditës së Arsimit turk, Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, në protokol kishte paraparë edhe një...
0 837

Emisioni “Fiks Fare” nisi të martën në mbrëmje transmetimin e një investigimi që do të tregojë se si thithen...
0 528

Lidhja qytetare Shqiptaro-Amerikane organizoi dje një takim për të informuar disa anëtarë të Kongresit amerikan mbi gjendjen në Maqedoni....
0 545

Gazeta "LAJM" dhe biznesmeni Bashkim Qazimi, në kuadër të aktivitetit të gjërë humanitar, që filloi dje ne rajoni e...
0 413

Erzen Vraniqi thotë se takimi i liderëve të koalicionit LDK-AAK-Nisma dhe atij të Vetëvendosjes Albin Kurti për...
0 513

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në vendin tonë Aleksandër Arvizu ka zhvilluar ditën e sotme një takim me...
0 558

Kryeministri i Turqisë Recep Tayyip Erdogan do të zhvillojë më 14 maj, një vizitë njëditore në Tiranë, me qëllim...
0 471

Takimi i përbashkët i përfaqësuesve të BE-së, Catherine Ashton, me kryeministrin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë...
0 307

FRD hyn në qeveri, Taulant Balla dhe Sali Shehu mandatohen për emërimet e reja, ja pikat e marrëveshjes dhe...