0 380

Pas katasrofës ekologjike me deponin e egër të mbeturinave dhe uji në lumin “Drini i Zi” është...
0 361

Deponia në Strugë prej dje pasdite sërish në flakë. Struganët e revoltuar mbrëmë kanë lënë mbeturina para...
0 230

Qytetarët e Strugës nuk heshtin në lidhje me deponinë e egër që u shkakton shumë probleme. Protesta do...
0 264

Sot do të organizohen protesta në qytetin e Strugës për shkak të deponisë së hedhurinave, e...
0 272

Në aksin rrugor P1202 Mavrovë-Dibër te ura e Mullisit deri te fshati Kosovrasti i Poshtëm, për shkak...
0 241

Komunikacioni në rrugën rajonale Tetovë – VK Jazhincë te fshati Poroj ende është në ndërprerje, për shkak...
0 1057

Bashkimi Demokratik për Integrim sot shënon 15-vjetorin e themelimit. Nga partia, përmes një kumtese për mjetet e...
0 456

Më shumë se pesë shtëpi digjen në qendër të Strugës, prapa hotelit Beograd.Ekipi i Zjarrfikësve gjendet në vendngjarje, ndërsa ndihmë janë duke dhënë edhe...
0 355

Vritet me 5 plumba zyrtari i BDIsë në Strugë Argëtim Asani në një incident që ka ndodhur  në Strugë,...
0 484

Në fshatin Draslajcë të Strugës, ditën e djeshme, rreth orës 17 është gjetur një kufomë. Nga SPB Ohër kanë thënë se ekipet policore kanë...