0 974

Vebi Xhemaili Më 17 janar 2007 populli shqiptar përkujton gjashtëgjind e katër vjetorin e vdekjes së heroit të tij të lavdishëm Gjergj Kastrioti-Skenderbeut, një nga...
0 388

Almakos më poshtë ju sjell komunikatën e plotë të Lëvizjes Demokratike Shqiptare - Gostivar: "Lëvizja Demokratike Shqiptare , Kryetari i...
0 399

Një bust i heroit kombëtar shqiptar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, është parë të shtunën në një grumbull mbeturinash...
0 359

Është ky një rezultat superior i skuadrës korçare, duke pasur parasysh faktin se u arrit ndaj një...
0 365

Sipas videos nga protestat e sotme që ndodhën në Shkup, të shpërndarë nga Gazeta Koha - Maqedoni, shihet se...
0 376

Deputeti socialist dhe njëri ndër zërat më të fuqishëm të socialistëve shqiptar, ka reagur me një status të tij...
0 385

Qindra të rinj nga Kosova ishin mbledhur në...
0 425

Turma prej mijëra protestuesve kundër rastit "Monstra" arrin në "Bit Pazar" ku presin t'i bashkangjiten edhe 1000 qytetarë tjerë....
0 396

Portali Almakos sjellë pamje ekskluzive të forcave të rendit që në këto çaste janë barrikaduar afër qendrës Mavrovasja, ndërsa...
0 364

Reporterët e portalit Almakos bëjnë të ditur se në mesin e protestuesve është edhe kryetari i Strugës, Ziadin Sela....