0 557

Kryetari i PDK’së, Hashim Thaçi dhe Behar Selimi kanë pasur rënien më të madhe të numrit të votave në...
0 358

Gjatë ditës së mërkurë, Qendra në Skenderaj mbajti një takim informues me përfaqësuesit e mediave në këtë Komunë. Anëtarja e...
0 1581

Nëpërmjet tregut të eksportimit të mbeturinave të metaleve (skrapit) në Kosovë po bëhet shpëlarje e parave në vlera qindra...
0 506

Sot në moshën 68-vjeçare në Shkup, ka ndëruar jetë legjenda e mundjes, Mentaz Allajbegu, njeriu i cilësuar si babai u mundjes...
0 359

Përveç mungesës së reshjeve atmosferike, të cilat kanë ndikuar në mungesën e furnizimit me ujë të pijes për një...
0 490

Vendimet e Gjykatës rreth rastit Lushtaku kanë bërë që zgjedhjet e parakohshme në Skenderaj të jenë më afër....
0 406

Koha për të reflektuar se si duhet dalë nga lëvozhga e të jetuarit në mendësinë e instaluar nga mujsharët...
0 377

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, ka shpallur fitoren në garën për kryetar të Komunës së Podujevës. Në...
0 281

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, para pak çastesh në një konferencë për media tha se LDK...
0 256

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në konferencën për shtyp, që po mbahet në këto momente,...