0 1007

Presidenti rus Vladimir Putin konfirmoi se 755 diplomatë amerikanë do të dëbohen nga Rusia deri më 1...
0 1049

Presidentët e Rusisë dhe të SHBA-së, Vladimir Putin dhe Donald Tramp sot do të takohen në...
0 340

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, i ka dënuar fuqishëm sulmet vetëvrasëse me bomba, në pjesën verilindore të Sirisë, nga të...
0 514

Njeriu që po konsiderohet si lider i luftëtarëve shqiptarë të të vetëquajturit Shteti Islamik, Lavdrim Muhaxheri, nuk e ka...
0 514

Prokuroria e Shtetit thotë se policia dështoi ta arrestonte, Burim Demollin nga Prishtina, para se ai të ikte dhe...
0 425

Blendi Fevziu ka paraqitur në emisionin e djeshën “Opinion”, dy dosje origjinale të Sigurimit të Shtetit. Ai ka dashur të...
0 448

Papa Françesk sot e ka filluar një turne triditëshe në Turqi, me ç’rast pritet të takohet me presidentin e...
0 416

Organizuesi i konferencës, Nasser Makarem Shirazi, ka bërë thirrje për konsensues midis dy degëve kryesore të Islamit, duke kërkuar...
0 366

Tre luftëtarë francezë në radhët e Shtetit Islamik u kanë bërë thirrje bashkëkombasve të tyre muslimanë që t’i bashkohen...
0 459

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan ka kritikuar sërish sulmet ajrore të kolicionit ndërkombëtar të udhëhequra nga Shtetet e...