0 642

PËRFAQËSIMIT TË DREJTË DHE ADEKUAT NË PIKPYETJE? LIGJI PËR NËNPUNËS ADMINISTRATIV ËSHTË MIRATUAR “NATËN VONË” DHE MINISTRAT SHQIPARË KAN QENË...
0 448

(Allahu) tha: “Ik! Kushdo prej tyre që të pason ty, do të ketë Xhehenemin si shpërblim – një shpërblim...
0 267

Ju ishit skllevër, por hiqeshit të lirë, të qeshur, të lumtur. Ju mbaheshit për trima, por dridheshit nga frika. Ju hiqeshit...
0 305

Publicisti i njohur shqiptar, Kim Mehmeti ka vlerësuar se Kosova s’duhet të shkojë në zgjedhje të reja.Por,...
0 262

Ministri i Jashtëm Nikolla Poposki refuzoi të komentojë deklaratën e ambasadorit amerikan Poll Uollers ditë më parë, se politikanët...
0 441

Deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani, ka thënë se pushteti i Partisë Socialiste po kërkon seks me fëmije për...
0 401

Institucionet e sigurisë në Kosovë nuk e cilësojnë si rrezik serioz çështjen e ekstremizmit fetar. Të paktën kështu është...
0 409

Edhe pa Vetëvendosjen në koalicion, përfaqësuesit e bllokut LDK-AAK-Nisma thonë se e përfaqësojnë shumicën shqiptare për qeverinë që ky...
0 343

Profesori Artan Fuga ka reaguar pas lajmit se një zyrtar i Partisë Socialiste kishte premtuar punë një nënë në...
0 457

Revista gjermane, “Der Spiegel”, rapoerton se shërbimi i inteligjencës gjermane ka dëgjuar telefonatat e bëra nga Sekretari amerikan i...