0 378

Enti Shtetëror i Statistikave, një burim i fuqishëm i shifrave dhe të dhënave shtetërore vazhdon të jetë...
0 383

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, gjatë vizitës së punës në Bruksel, u takua me Komisionerin e Bashkimit Europian për Politikat e Fqinjësisë Europiane dhe...
0 1340

Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi ndryshon qëndrimin lidhur me mundësinë e përfshirjes së PDSH-së në qeveri. Ai tha se sot se nuk...
0 523

Sot me fillim ne oren 12, ne hapesirat e Shkolles Wilson, u mbajt Konferenca Shkencore Nderkombetare: “102-Vjet Shtet Shqiptar...
0 405

Sot është përvjetori i 102-të i themelimit të Ushtrisë Shqiptare. Mehmet Pashë Dërralla ishte propozuar nga Isa Boletini për...
0 541

Agoi dielli,shenjë për fillimin e një dite të re.. Edhe një ditë e re me plot stres dhe probleme! Edhe...
0 373

Vetëm pak orë pas transmetimit në Top Channel të lajmit për sirianët grevistë të ngujuar në sheshin 'Sindagma', të...
0 545

Flamuri është simboli më i madh i kombit, edhe i popujve, dhe nderimi i flamurit është nderimi i atdheut,...
0 458

Kryetarit i Komunës së Strugës , Ziadin Sela u ka drejtuar një telegram ngushëllimi për ndarjen nga...
0 621

Ishte viti 2010 kur në Strugë u mbajt turniri “Struga 2010″. Në këtë turnir përveç anëtarëve të Rinisë Demokratike...