0 460

53 vjeçari nga Tetova ka denoncuar në Policinë e Tetovës zhdukjen e djalit të tij 28 vjeçar, transmeton portali Shqipmedia. Sipas policisë, dje rreth orës...
0 550

Presidenti i Jugosllavisë, Josip Broz Tito, vdiq si mysliman, argumentoi në një intervistë me Hamdi Effendi Jusufspahiq, ish-myfti i Bashkësisë Islame të Serbisë, shkruan...
0 472

Në Maqedoni janë regjistruar 274 pesona të sëmurë me SIDA, nga të cilët 80 kanë vdekur. OJQ-të vazhdojnë të zbatojnë masa parandaluese për luftë...
0 473

Emrat e tre biznesmenëve të njohur, që kanë rënë pre e gjobvënies së bandës së Emiljano Shullazit, figurojnë në dosjen e Prokurorisë së Krimeve...
0 663

Kim Mehmeti “BDI-ja e ka braktisur qeverinë, mbase shkaku se u ‘cenua’ privatësia e disa funksionarëve të saj dhe pasi që qarqe policore, të...
0 854

Babai i Granit Xhakës, Ragip Xhaka, e ka konfirmuar se lojtari mund të largohet nga Borussia Monchengladbach gjatë verës. Xhaka mund të largohet nga...
0 466

Psikologji Ndjesia e frikës mund t’ju pengojë të arrini shumë gjëra në jetë, që nga kënaqësitë e vogla të përditshmërisë, deri te sfidat...
0 417

Në një intervistë ekskluzive për “tesheshi”, ish kryeparlamentari i Maqedonisë, Stojan Andov pranon disa mëkate të politikës maqedonase kundrejt shqiptarëve, sidomos ato që kulmuan...
0 705

Lidhja Socialdemokratike e Maqedonisë sot do të vazhdojë të shpalos incizime nga përgjimi i bisedimeve të zyrtarëve më të lartë shtetërorë, e që ka...
0 466

Në Tetovë gjithsej janë gjobitur 19 Objekte hotelerike Në kontrollin që ishte zbatuar mbrëmë nga...