0 345

Kryeministri Edi Rama duket se i ka mbyllur dyert LSI-së për në koalicion tjetër qeverisës, nëse fitojnë zgjedhjet e 25 qershorit. Në emisionin “Të paekspozuarit”...
0 335

Policia e Shtetit shqiptar ka ndërmarrë të gjitha masat adekuate për të garantuar rendin dhe sigurinë gjatë sezonit veror për turistët në Shqipëri. Policia ka...
0 317

Gjithçka është gati tashmë për ceremoninë e hapjes më datë 20 qershor të segmentit të parë të Bulevardit të Ri të Tiranë. Për...
0 417

Zgjedhjet në disa vende të Ballkanit, por edhe krizat politike në disa të tjera, kanë qenë në fokus të diplomacisë ruse. Të shumta kanë qenë...
0 322

Kreu i PDIU-së , Shpëtim Idrizi, i ftuar në Fiks fare, deklaroi se do t’i bashkohet në koalocion forcës politike që do të fitojë...
0 281

Deputeti i PS-së, Taulant Balla në një koment në Facebook kritikon ish-kreun e LSI-së dhe Presidentin e zgjedhur, Ilir Meta për qëndrimet që po...
0 301

I ftuar në emisionin “Fiks Fare”, kryeministri Edi Rama ka komentuar mundësitë për një koalicion paszgjedhor me Partinë Demokratike Nëse do të ketë një...
0 247

Lufta elektorale tashmë bëhet pa dorashka. Ish-kryetari i LSI Ilir Meta ka sulmuar ashpër Kryeministrin Edi Rama duke e akuzuar si përgjegjësin kryesor për...
0 239

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta ka pasur një takim me kreun e PD-së, Lulzim Basha gjatë kohës që qëndronte në çadër. Meta tregoi për herë...
0 372

Katër ishujt e mrekullueshme të Ksamilit me vetëm 8.9 hektarë tokë, shfaqin një nga bukuritë më mahnitëse në të gjithë Shqipërinë. Ato mbeten të mbuluara...