0 54

Sektori i turizmit ende i pamaturuar shihet si një burim potencial për rritjen ekonomike në të ardhmen, por modeli në të cilin po zhvillohet...
0 38

Të paktën 28 turistë të mbytur numëron sezoni veror në Shqipëri. Një vëzhgim i emisionit “Stop” konstaton, se përgjatë gjithë vijës bregdetare, ose mungojnë kullat...
0 71

Në një editorial botuar në gazetën “Wall Street Journal”, kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur mbi takimin e 6 liderëve të Ballkanit Perëndimor...
0 69

Shqipëria mund të jetë shteti i radhës që do të anëtarësohet në Bashkimin Evropian (BE) dhe kështu ta zëvendësojë Britaninë e Madhe pas...
0 70

Në daljen e parë në media, pas fitores së zgjedhjeve, Edi Rama foli për qeverinë e ardhshme, marrëdhëniet me Ilir Metën dhe Partinë Demorkatike. Kreu...
0 72

Vladimir Putin ka firmosur dekretin presidencial për zgjatjen e sanksioneve, ndaj vendeve që kundërshtuan Rusinë dhe vendosën saksione ndaj saj, pas ngjarjeve në Ukrainë...
0 65

Tiranë: INSTAT ka publikuar shifrat e vdekshmërisë për vitin 2016 në Shqipëri dhe shkaqet kryesore të tyre. Vendin e parë e mbajnë vdekjet natyrale,...
0 77

Një pjesë e bulevardit të ri të Tiranës është inauguruar sonte, ku i pranishëm është edhe kryeministri Edi Rama. Janë rreth 400 metra të përfunduara...
0 63

Kryeministri Edi Rama duket se i ka mbyllur dyert LSI-së për në koalicion tjetër qeverisës, nëse fitojnë zgjedhjet e 25 qershorit. Në emisionin “Të paekspozuarit”...
0 81

Policia e Shtetit shqiptar ka ndërmarrë të gjitha masat adekuate për të garantuar rendin dhe sigurinë gjatë sezonit veror për turistët në Shqipëri. Policia ka...