0 515

Një shtëpi 3-katëshe është dizenjuar, planifikuar dhe ndërtuar tërësisht nga printerat 3D. ETH Zurich dhe partnerët e biznesit po ndërtojnë një shtëpi që pritet të...
0 445

Andy Serkis ka publikuar në rrjetet sociale një video që tregon transformimin e tij nga njeri në majmun për shumë pak sekonda. Aktori britanik interpreton...
0 445

Strehat e dashurisë shtetërore do të rikthehen për t’u dhënë pak intimitet atyre çifteve, të cilët jetojnë me të paktën tri breza të afërmish....
0 510

Tirana është zgjedhur si një nga destinacionet e turit të “Gumball 3000”, ku prezantohen markat e suksesshme të veturave sportive. Në këtë përformancë rrugore, në...
0 457

Nuk ndodh çdo ditë që të takosh njerëz të famshëm dhe s’ndodh pothuajse kurrë që këta të dashurohen me ne. Por ja që qenka...
0 465

Autobusët e transportit publik nuk janë aspak të këndshësh dhe aq më tepër, të pretendohet për luks brenda tyre. Por, një familje nga Ilinoisi i...
0 395

Mjaft gjëra, sipas të cilave ju vlerësojnë në krevat vijnë nga personaliteti juaj. Fatmirësisht, për disa nga to mund t’i fajësoni yjet...
0 440

Një burrë nga Algjeria ka nxjerrë djalin e tij të vogël në dritaren e apartamentin që të merrte 1000 pëlqime në Facebook. Ai publikoi...
0 1146

Rasti i biznesmenit shqiptar në Greqi që akuzohet se drejton rrjetin e kokainës, ka bërë bujë në...
0 533

Pak pas orës 2, kur besimtarët muslimanë zgjohen për syfir, një tërmet ka dridhë Maqedoninë. Sipas...