0 974

Vebi Xhemaili Më 17 janar 2007 populli shqiptar përkujton gjashtëgjind e katër vjetorin e vdekjes së heroit të tij të lavdishëm Gjergj Kastrioti-Skenderbeut, një nga...
0 509

Deri sa shëtit nëpër Çarshinë e Shkupit, Rexhep Alltepe shumë pak i përngjan kryetarit të një qyteti dymilionësh. Lëvizjet...
0 452

Autoritetet sllave kanë përdorur tërmetin katastrofal të 1963 për të larguar shqiptarët nga Shkupi, kështu flasin dokumentet e arkivuara...
0 385

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të dobëta lokale në pjesët kodrinore malore. Temperaturat e ditës...
0 660

Nexhat Agolli me siguri do t’i kishte shpëtuar likuidimit nga regjimi komunist, sikurse të kishte aplikuar politikën në stilin:...
0 445

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur në selinë e partisë në Tetovë, Piter Dju, i...
0 435

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skëndër Bruçaj, me rastin e Fiter Bajramit ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë. “Ne...
0 414

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për Bajramin e Madh. "Sakrifica dhe devotshmëria...
0 417

Këngëtraja Genta Ismaili nuk ka arritur të mbaj mbrëmjet e fundit ku ishte e pronotuar. Ajo, ka lënë të...
0 350

Rreth dyzet varre të zbrazëta, në Rrezallë të Skënderajt, presin po aq trupa të të vrarëve në masakrën e...