0 960

Vebi Xhemaili Më 17 janar 2007 populli shqiptar përkujton gjashtëgjind e katër vjetorin e vdekjes së heroit të tij të lavdishëm Gjergj Kastrioti-Skenderbeut, një nga...
0 1134

Zjarri pranë fshatit Trevole, në afërsi të Makedonski Brodit, ende është aktiv, njoftoi Qendra për Menaxhim me...
0 1145

Shpenzuesit nga Shkupi të cilët furnizohen me energji ngrohëse nga Ballkan enerxhi grup (BEG) nga nesër në...
0 1177

Sulmuesi i Real Madridit, Kristiano Ronaldo, nuk do të jetë në ekip gjatë ndeshjes nga Super Kupa...
0 1333

Policia e Shkupit bën të ditur se dje rreth orës 17:00 ka ndodhur një incident i madh...
0 1087

Bashkëshortja e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Maja Ivanova është shpërblyer me Medalje të artë të forumit...
0 1082

Tre persona të panjohur dhe të maskuar, të armatosur me armë automatike, mbrëmë në orën 02:20 fizikisht...
0 1139

Tërmet me magnitudë prej 3,8 ballëve sipas Shkallës së Rihterit sërish është regjistruar paradite në orën 11:12...
0 1110

Universiteti “Shën Cirili e Metodi” – Shkup sot e ka shpallë Konkursin për regjistrim të studentëve në vitin...
0 1115

Trupi i pa jetë i një shkupjani, i cili është gjetur në fazë të dekompozimit është gjetur...