0 1170

Organizata Humanitare “Hilal” pranë Bashkësisë Fetare Islame (BFI) ka realizuar një aksion humanitar, në bashkëpunim me kompaninë energjetike "EVN", të cilët kanë donuar ndihme...
0 1641

Deklarata e zëvendëskryeministrit të vendit, Hashim Thaçi për krijimin sa më të shpejt të Forcave të Armatosura të Kosovës ka bërë që mediat serbe...
0 677

Rinia e BDI-së ka ftuar Teuta Arifin të dorëhiqet nga posti i kryetares së komunës sepse paska humbur garën...
0 415

Frikësoheni nga lartësitë? Shikoni këta parashutistë që harrojnë t'i hapin parashutat e tyre. Në këtë rast, këshilla 'Mos shiko...
0 461

Prifti Ortodoks në një emision debativ flet pë mbulesën e gruas, si shpëtim të shoqërisë. “Shumë shpesh themi, “...
0 436

Janë me dhjetëra vila luksoze në fshatin turistik “Prevalla”. Thuhet të jenë të politikanëve kosovarë, por të pakta objekte...
0 458

Një student maqedonas i fakultetit të dizajnit dhe arkitekturës përmes një ilustrimi të publikuar në portalet dhe blogjet maqedonase...
0 577

Pas suksesit të madh që këngëtarja Tuna, ka pasur me këngën Fenix, së shpejti pritet që të dalë edhe...
0 520

Shqiptarët në Amerikë sot dhe të hënën do të dalin në protesta në përkrahje të shqiptarëve në Amerikë. Një protestë...
0 441

Është rikthyer në tregun muzikor këtë verë me hitin e saj “Veç na”. Edhe këtë herë ka bërë...