0 1269

Tashmë është zyrtare, jemi duke hyrë në epokën e pajisjeve mobile që kanë memorie mesatarisht të njëjtë me laptopët e rinj. Kjo, pasi që...
0 444

Samsung do të sjellë së shpejti në treg një telefon të ri inteligjent. Nëse zbulimet e fundit janë të...
0 468

Më parë ishte raportuar se Samsung Galaxy dhe do të vijë me Gear VR, kufjet e realitetit virtual që...
0 529

Komuna e Çairit po mbytet në plehëra dhe mbeturina, ndërsa revolta e qytetarëve sa vjen e shtohet dita ditës....
0 568

Mund të ndodh që Xherdan Shaqiri dhe Adnan Januzaj të luajnë së bashku në një skuadër. Kjo pasi Bayern...
0 411

Ky është plazhi më i çuditshëm që mund të keni parë ndonjëherë. Ka ujë të kripur kristal i pastër,...
0 1052

Mihrije Braha ka postuar në rrjetin e saj social disa foto gjatë pushimeve të saj në bregdetin e Vlorës....
0 488

Nëna e katër fëmijëve në Sarandë, nuk zgjodhi rrugën zyrtare të denoncimit, të besimit tek policia, por asaj iu...
0 371

Gazeta “Lajm” intervistoi disa nga këto turistë në lidhje me atë se sa e pëlqejnë Çarshinë e Shkupit dhe...
0 449

Liberia është duke raportuar më tepër vdekje nga Ebola, se sa çdo vend tjetër i rajonit të prekur nga...