0 794

Vrasësi i Almir Aliut djaloshit katër vjeçar nga Kumanova, Boban Iliq dje u lirua nga Gjykata duke u rikualifikuar lënda e tij nga një...
0 406

Në Maqedoni pas çdo cikli zgjedhor bëhet ndërrimi i rreth 10.000 funksioneve publike në të gjitha nivelet e administratës,...
0 323

Të paktën një zëvendësministre ose një sekretar shtetërore nga gjithsej tetë sa do ti emërojë Bashkimi Demokratik për Integrim...
0 311

Një grup studentësh shqiptarë kanë protestuar të shtunën para Gjykatës themelore në Shkup, kundër dhunës së ushtruar ndaj familjes...
0 476

Marjan Gryka, ish-truproja e Azem Hajdarit, akuzon Berishës si aktor kryesor në skenarin e vrasjes së, Azem Hajdarit. Për...
0 275

Të enjten në Uashington do të mbahet Mëngjesi Kombëtar i Lutjeve, një aktivitet i përvitshëm ku marrin pjesë të...
0 389

Në këtë shtëpi që nga larg të lë përshtypjen e një ahuri, jeton familja pesë anëtarëshe Saliu nga fshati Simnicë e...
0 276

Fatlum Zhuta për të dytin vit me rradhë është shpallur boksieri më i mirë i vitit në Maqedoni. Strugani në vitin...
0 332

Qëndrime diametralisht të kundërta mes mazhorancës dhe opozitës rreth Ligjit për kundërvajtje. Opozita ishte tejet e zëshme kundër ndryshimeve...
0 261

Gjetjet e ndryshme arkeologjike në fshatin Rashçe të Komunës së Sarajit, tregojnë se në këtë vendbanim mund të gjinden elemente të...