0 948

Moska zyrtare për herë të dytë është marrë personalisht me Edi Ramën, kryeministrin e Shqipërisë, i cili fundjavën e shkuar tha se ishte ai...
0 1007

Presidenti rus Vladimir Putin konfirmoi se 755 diplomatë amerikanë do të dëbohen nga Rusia deri më 1...
0 396

Mbyllet odiseja e gjetjes së pasuesit të Xhani De Biazit, sepse “Sport Ekspres” mëson se zgjedhja tashmë...
0 1062

Dhunë e re ka shpërthyer të premten në Hamburg, derisa zhvillon punimet Samiti i G20-ës, grupit...
0 1049

Presidentët e Rusisë dhe të SHBA-së, Vladimir Putin dhe Donald Tramp sot do të takohen në...
0 288

Pasi Mali i Zi u bë anëtari i 29-të i NATO-s, Rusia u kërcënua me masa hakmarrëse. “Në dritën...
0 335

Marrëveshja e Parisit për klimën nuk mund të plotësohet pa SHBA-në, deklaroi ndihmësi i presidentit rus Vladimir...
0 491

Murat M. Aliu Para disa ditëve, Turqia arriti marrveshje me shtetin İzraelit për rivendosjen e mardhënieve diplomatike dhe kushtimishtë thënë filloi procesi i normalizimit të...
0 396

Presidenti rus, Vladimir Putin ka urdhëruar Flotën Detare të Veriut për gatishmëri në rast të ndonjë sulmi të mundshëm. Në një fjalim në Qendrën Kombëtare...
0 465

Presidenti rus Vladimir Putin ka arritur në Turqi ku pritet të zhvillojë takime me homologun e tij turk, Recep...