0 1007

Presidenti rus Vladimir Putin konfirmoi se 755 diplomatë amerikanë do të dëbohen nga Rusia deri më 1...
0 342

 Këshilltari special Robert Miller në hetimin për gjoja involvimin e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA vitin...
0 491

Murat M. Aliu Para disa ditëve, Turqia arriti marrveshje me shtetin İzraelit për rivendosjen e mardhënieve diplomatike dhe kushtimishtë thënë filloi procesi i normalizimit të...
0 483

Xhihadizmi po lulëzon. Tensionet me Rusinë po rriten. Marrëveshja mes Iranit dhe “E3+3”-shit (Britania, Franca dhe Gjermania nga Bashkimi...
0 402

Ish-zëvendëskryeministri i Serbisë, Vojislav Sheshel udhëhoqi sot një protestë paqësore kundër ish-aleatëve të tij politikë që aktualisht kryesojnë qeverinë...
0 347

Për ta kuptuar që liderët serbë nuk ndryshojnë kurrë, pavarësisht paraqitjeve publike si njerëz të moderuar , duhet kushtuar...
0 384

Portieri i Rusisë, Igor Akinfeev e ka bërë një gafë në ndeshjen ndaj Koresë së Jugut. Atij i ka...
0 341

Trupat qeveritare në lindje të Ukrainës goditën separatistët prorusë me anë të një operacioni në qytetin port të Mariupolit,...
0 353

Moska zyrtare ka shprehur shqetësimin e saj lidhur me rritjen “e papreçedentë” të aktivitetit ushtarak mes Shteteve të Bashkuara...
0 361

Shtetet e Bashkuara kanë sanksionuar sot edhe shtatë zyrtarë të qeverisë ruse por edhe 17 kompani që janë të...