0 1103

Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ka dalë sot në një konferencë për shtyp pas përfundimit...
0 1488

Ndonëse tradhtitë ekzistojnë që kur ekziston edhe njerëzimi, akoma jemi larg zbulimit të këtij misteri të madh: për ç’arsye disa meshkuj kanë prirje të...
0 1540

Rasti i zhdukjes së dy të miturve shqiptarë nga Winterthuri dhe i dyshimit se ata mund t’u jenë bashkuar terroristëve të IS-it në Siri...
0 1697

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa bënë thirrje tek qytetarët që të mos ikin nga vendi. Premton se do të punoj me përkushtim që Qeveria...
0 1594

Sipas The Guardian, çdo të dytën ditë ka vdekur një emigrant nga Nepali, të cilët punuan për ndërtimin e infrastrukturës në Katar për Kupën...
0 1284

Prof. Dr Jeton SHASIVARI
0 1562

Më poshtë Almakos ju sjell demantin e plotë të dërguar nga kolegjiumi i MO-së: Te nderuar lexues, Duke marre parasysh artikullin...
0 1279

Thesarin e fjalëve të mëdha e morën në dorë ata që nuk dinin gjë për fjalët dhe fuqinë e...
0 1629

Duke nisur që nga sezoni 2010-2011 të dy shënojnë me një vazhdimësi të frikshme. Luzitani e ka mesataren e...
0 1526

Pse na godasin prapë, pikërisht tek arsimi, sikur se dje, e pardje gjatë ish-sistemit monist. Pse, pikërisht aty, dhe...