0 366

Ministria e Arsimit dhe Komuna e Kumanovës të cilët i kishin premtuar zgjidhjen e problemit me pagesën e transportit,...
0 553

Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev paralajmëroi para disa ditëve që së shpejti do të bëjë publike fakte të...
0 404

Sulmi ndaj qeverisë dhe marrja e përgjegjësisë nga formacioni i quajtur, “Ushtria Çlirimtare Kombëtare”, përmes një komunikate dërguar mediave,...
0 411

Lajmi se në skenën politike në Maqedoni është gati edhe një subjekt i ri politik ka mobilizuar partitë ekzistuese...
0 620

Analisti politik Ramadan Ramadani, pjesëmarrës në panelin e emisionit “Rruga drejt”, kërkoi nga BDI të jetë më këmbëngulëse në...
0 499

Katër deputetët e PDSH-së ia kanë tërhequr vërejtjen kryetarit të komunës së Strugës, Ziadin Sela. Deputetët e PDSH-së, Gazmend...
0 323

Nga Task Forca e prokurorit Clint Williamson - i cili po heton pohimet për trafikim organesh të raportit të...
0 359

Dje ditorja serbe Danas, duke thënë se po thirret në burime diplomatike nga Perëndimi, ka shkruar se lideri i...
0 308

Për ministrinë e Shëndetësisë mund të mos bëhet vonë, por për fëmijët e sëmurë nga leukemia po. Jeta e...
0 300

Situata paszgjedhore në Kosovë vetëm sa vjen e bëhet më e paqartë. Koalicionet e kontestuara, negociatat intensive midis partive...