0 302

Një audio-mesazh që thuhet se vjen nga zëdhënësi i grupit militant Shteti Islamik u bën thirrje ndjekësve të kryejnë sulme në Shtetet e Bashkuara,...
0 299

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis shprehu dje në mbrëmje shqetësimet mbi kërcënimin që përbën Koreja e Veriut për paqen ndërkombëtare, duke e cilësuar...
0 273

Një grua vetëvrasëse vrau së paku 31 njerëz dhe plagosi 35 të tjerë në qytetin Musajab të Irakut. Gruaja hodhi veten në erë në një...
0 279

Shteti Islamik i ka kthyer sytë nga Ballkani. Me anë të një video të publikuar në variantin boshnajk të revistës Rumiyah, ata kanë kërcënuar...
0 210

Partia Konservatore në Britani të Madhe, nga e cila parti është edhe kryeministrja aktuale, Theresa May, ka humbur shumicën në Parlamentin e Britanisë...
0 269

Shiu i madh, bubullima dhe uji që merr gjithçka që i del përpara. Kjo është gjendja në Serbi, nga vërshimet e rënda, përcjell TS.
0 257

Ish-nënkryetari i SHBA-së, Joe Biden, ka deklaruar se si presidenti rus është duke punuar për destabilizimin e Evropës. Në kuadër të një samiti të...
0 236

Qeveria turke në Parlamentin e Ankarasë ka parashtruar propozim për miratimin e ligjit me procedurë urgjente, me të cilën do t’i mundësohet Armatës së...
0 242

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me vrasjen e shqiptarit, Ilir Hidri të ndodhur pak ditrë më parë në Ekuador. Ngjarja ka ndodhur...
0 244

Shtetet e Bashkuara dhe Kuvajti po përpiqen për kapërcimin e ndarjes diplomatike ndërmjet Katarit dhe disa vendeve arabe, për shkak të akuzave se Katari...