0 338

Zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Europën dhe Azinë, Hoyt Brian Yee, i njohur ndryshe si “buldozeri” për këmbënguljen në zgjidhjen e çështjeve të...
0 342

Një makinë bombë shpërtheu para një banke në jug të Afganistanit, duke vrarë së paku 20 veta. Zëdhënësi i guvernatorit të provincës Helmand, Omar Zwak,...
0 358

Emërimi i një gruaje në krye të Qeverisë së Serbisë ishte gjëja e parë që habiti shumëkënd. Fakti se Ana Brnabiq është lezbike e...
0 334

Popullsia e botës do të rritet nga 7.6 miliardë – sa është këtë vit – në 9.8 miliardë në vitin 2050, parashikojnë Kombet e...
0 362

Me udhëzimin e mbretit Selman, pushimi për Bajramin e Ramazanit në Arabinë Saudite rritet në 23 ditë. Agjencia zyrtare e lajmeve të Arabisë Saudite, SPA,...
0 330

Anija nga Turqia “Şefkat” (Dhembshuri) e ngarkuar me dhjetë mijë tonë ndihma dedikuar Gazës ka arritur në Portin e Ashdodit në Izrael, raporton (AA). Anija...
0 311

Djali i mbretit të Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, u emërua si trashëgimtari i parë i fronit dhe kryeministër i Arabisë Saudite dhe nga...
0 331

Ministria ruse e Mbrojtjes ka thënë se lideri i grupit ekstremist Shteti Islamik, Abu Bakr-al Baghdadi, mund të jetë vrarë gjatë një sulmi ajror...
0 341

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit, Hoyt Brian Yee, deklaroi në një seancë të mbajtur për Ballkanin Perëndimor në Senatin amerikan se rajoni përballet me...
0 299

Rreth 5300 ushtarë nga dhjetë shtete të NATO-s kanë nisur një manovër të madhe ushtarake në Lituani. Me manovrën “Iron Wolf 2017” (Ujku i...