0 8

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, hodhi akuza mbi Bashkimin Evropian, në një intervistë të dhënë për BBC-në. Ai tha se Turqia po humb kohën e...
0 9

Dymbëdhjetë serbë të Bosnjës të dënuar për gjenocid kanë kryer dënimet e tyre dhe janë liruar – disa janë rikthyer të jetojnë në vendet...
0 17

Mediat shtetërore të Koresë Veriore u kanë tërhequr vërejtjen Shteteve të Bashkuara kundër “provokimeve të pamatura ushtarake” lidhur me tensionet për programet e armatimit...
0 15

Prej ditësh, në Turqi ka nisur një marshim gjigant për drejtësi. Me bluzat e bardha të zbukuruara me fjalë, marshimi më shumë se 20...
0 13

Numri i viktimave në përmbytjet, të cilat u shkaktuan nga reshjet e dendura të shiut, javën e kaluar në Japoni u rrit në...
0 10

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Rusia njoftuan të premten një armëpushim në Siri, pasi presidenti amerikan Donald Trump dhe presidenti rus...
0 11

Presidenti Donald Trump i bëri thirrje Rusisë të ndalë aktivitetet destabilizuese në Ukrainë. Gjatë një fjalimi të enjten në Poloni, para se të nisej për...
0 8

Siria, Ukraina, Koreja e Veriut, ndërhyrja e supozuar e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, përpjekjet e Rusisë për të ndarë Evropën,...
0 9

Zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Europën dhe Azinë, Hoyt Brian Yee, i njohur ndryshe si “buldozeri” për këmbënguljen në zgjidhjen e çështjeve të...
0 25

Një makinë bombë shpërtheu para një banke në jug të Afganistanit, duke vrarë së paku 20 veta. Zëdhënësi i guvernatorit të provincës Helmand, Omar Zwak,...