0 442

“Alo Qeveria”, “mos luani me dinjitetin e arsimtarëve”, “pa arsim s`ka zhvillim”, këto ishin disa nga parullat...
0 416

Ministri në Qeveri, i angazhuar për diasporën, Edmond Ademi sot pati takim me ambasadorin shqiptar në Republikën...
0 386

Koalicioni i ri qeveritar ka hedhur edhe pikën e fundit nga deklarata e përbashkët e partive shqiptare,...
0 472

Kandidatit të PAN-it për kryeministër, Ramush Haradinaj, i takon mandatari i parë për formimin e Qeverisë, por...
0 402

Pothuajse një vit pas referendumit në Britani të Madhe për dalje nga Bashkimi Evropian, sot Brukseli dhe...
0 1191

Anëtarë i partisë ”E Majta”, Dimitar Apasiev ka drejtuar kritika ndaj Qeverisë së Zaevit, në lidhje me...
0 394

Qeveria e Republikës së Maqedonisë e cila gjendet në juglindje të Evropës duket se është e gatshme...
0 346

Këshilli i Prokurorëve Publik ka pranuar propozimin për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski, bazuar në kërkesën e dorëzuar...
0 361

Pas reagimit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë, redaksia e Fajneshëll Tajms e...
0 304

Ish-kandidatja demokrate për presidente të SHBA-së, Hillary Clinton, ka deklaruar se shpërndarja e lajmeve të rreme për...