0 562

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, deklaroi të mërkurën se ka vendosur të mos e dekretojë miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve. Sipas presidentit, ligji...
0 1144

Presidenti rus Vladimir Putin konfirmoi se 755 diplomatë amerikanë do të dëbohen nga Rusia deri më 1...
0 344

Reagimet kryesore jashtë vendit, të shprehura me anë të deklaratave apo në Twitter pas sulmit të djeshëm...
0 413

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë një interviste të gjatë dhe të detajuar me regjisorin Oliver Stone, ka...
0 652

Presidenti amerikan Barack Obama ka deklaruar se është i sigurtë se procesi i ndarjes së Britanisë nga BE-ja do të jetë sistematik dhe...
0 569

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, i është drejtuar popullit të Iranit në një video-mesazh duke thënë se, një marrëveshje për të transformuar...
0 545

Shtëpia e Bardhë e ka rikonfirmuar përkrahjen për idenë e shtetit të pavarur palestinez, pas fitores së Benjamin Netanjahut në zgjedhjet e përgjithshme në...
0 644

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani pas kthimit në Parlament të ligjit të ndryshuar për KLSH-në, dekretoi në limitet e kohës buxhetin e vitit 2015....
0 643

Procesi i zgjidhjes së statusit të Kosovës do të përshpejtohet, ndërsa Serbia duhet të jetë gati për të, ka thënë Presidenti i Serbisë, Tomisllav...
0 724

Një lajm i pabesueshëm vjen nga SHBA'të. Një gazetë amerikane shkruan se Presidenti amerikan jo vetëm që është homoseksual...