0 577

Presidenti amerikan Barack Obama ka deklaruar se është i sigurtë se procesi i ndarjes së Britanisë nga BE-ja do të jetë sistematik dhe...
0 426

Thuhet se presidenti Rus Vladimir Putin ka kërcënuar gjatë një bisede private se do të pushtojë Poloninë, Rumaninë dhe...
0 424

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u nis sot drejt Polonisë, me ftesë të homologut polak Bronislav Komorovski për të...
0 380

Për ndjekjen e zgjedhjeve presidenciale dhe atyre të parakohshme parlamentare deri më tani janë akredituar 8.325 vëzhgues vendor dhe...
0 420

Komisioni Evropian kërkoi nga Uashingtoni ta heqë regjimin e vizave për ata qytetarë të BE-së, të cilëve ende u...
0 343

Në kryeqytetin e Rumanisë sot do të mbahet Samit i shefave të qeverive të Kinës dhe të vendeve nga Evropa Qendrore...
0 313

Shtangistët shqiptar në botërorin që po zhvillohen Vroclav të Polonisë, kanë mbetur pa medalje edhe pse për herë të parë bënë...
0 230

Kombëtarja e Ukrainës në futboll, do të luajë pa publik ndeshjen e radhës eliminatore për Kupën e Botës, pasi tifozët e...
0 264

Çmime më të ulëta të SMS porosive për 50 për qind nga 1 nëntori i këtij viti dhe zvogëlim...