0 841

Marrëveshja e tregtisë së lirë e Shteteve të Bashkuara me Meksikën dhe Kanadanë, aq e kritikuar nga Trump gjatë fushatës elektorale mbetet ende në...
0 357

Portieri shqiptar i Lazios, Thomas Strakosha, i është rekomanduar Liverpoolit si portieri i duhur për të zëvendësuar Loris Karius dhe Simon Mignoletin. Në një shkrim...
0 249

Policia amerikane ka ndalur ditën e djeshme një person që po transportonte në veturën e tij...
0 393

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk do të frikësohen nga militantët e...
0 387

Militantët e Shtetit Islamik kanë vrarë edhe një tjeëtr të rrëmbyer. Bëhet fjalë për punëtorin humanitar të SHBA-ve, Abdul-Rahman...
0 204

Kjo është historia e njërit prej pengjeve perëndimore të ISIS. Peter Kassing u rrëmbye në Siri nga militantët e...
0 369

Kjo histori ngjan me një komedi romantike, por në fakt është e vërtetë. Dy burra që pinin së bashku...
0 327

Presidenti i Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, Peter Maurer theksoi se në Ballkanin Jugperëndimor figurojnë ende rreth 12...
0 204

Statusi i Kosovës është ende i padefinuar, jo nëse e sheh nga pozicioni gjerman, sepse ky shtet tashmë e...
0 346

Kërcyesi japonez me ski Noriaki Kasai, pas plotë 10 viteve iu ka gëzuar fitores së tij të parë. Ai në qendrën...