0 264

Brendan (dëshmitari okular i sulmit në Londër) ishte duke darkuar me të dashurën e tij në restorantin...
0 472

Maqedonia sot do ta shënojë 1 Dhjetorin, Ditën Botërore kundër SIDA-s. Nën moton "Kënaqu me jetën, ndërmerr kontroll, STOP SIDA!",...
0 256

"Ky është detyrimi ynë ndërkombëtar. I presim komentet e tyre, të cilët do të arrijnë gjatë javës së ardhshme,...
0 629

"Kishim kritika se nuk ka pasur kontrolle mbi ligjin për duhanin, për arka fiskale në Maqedoninë perëndimore … Pastaj...
0 1453

Pse na godasin prapë, pikërisht tek arsimi, sikur se dje, e pardje gjatë ish-sistemit monist. Pse, pikërisht aty, dhe...
0 445

Një video dramatike që është publikuar në YouTube tregon kushtet e pabesë që shoferët po ballafaqohen rregullisht me kthesat...
0 414

BBC ka bërë një reportazh të gjatë për historinë e një djali nga Kosova, i cili nga një fëmijë...
0 459

Menjëherë pas Gruevskit, edhe integristët u lavdëruan për punën e tyre në 100 ditëshin e parë të qeverisjes. Sipas...
0 409

Në një tjetër lëvizje propagandistike, Shteti Islamik ka hedhur një video të re në internet, prej 52 sekondash me...

Në fillim luan me bikinin e bardhë, duke krijuar një skenë provokuese dhe duke dalë edhe...