0 427

Partia konservatore e Tereza Mej filloi negociata me Partinë sindikaliste demokratike të Irlandës Veriore për përbërjen e...
0 1619

Propozim ligji për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për nëpunësit administrativë dhe propozim-ligji për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit...
0 512

Miliarderi dhe filantropi amerikan, George Soros, i njohur si mbështetës dhe sponsorizues i të majtës shqiptare dhe kryeminsitrit Edi...
0 500

Vojisllav Sheshel, ish-zëvendëskryeministër i Serbisë, i cili përballet me akuza për krime lufte nga Tribunali i Hagës, do të...
0 402

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë nëse opozita do ti qëndroj prapa premtimeve të tyre të...
0 450

Eurokomisia për zgjerim Shtefan Fyle sot qëndron në Tiranë, por si duket nuk do tërealizojë vizitën e paralajmëruar në...
0 1444

“Larg syve të botës, në Shqipëri po ndodh një kthesë politike.” Kështu shprehet gazetari i njohur Martin Woker në...
0 592

Ka apo s’ka hapësirë për subjekt të ri politik, që do të ishte parti e “polit të tretë” tek...
0 503

India ka ftuar...
0 227

Ashtu edhe siç pritej, hakmarja e partisë vetëquajtur shqiptare, BDI-së, ndaj shqiptarëve që nuk mendojnë njëjtë si ato filloi...