0 484

Një nxënës 17 vjeçar me prejardhje nga Maqedonia ka disa muaj që është...
0 437

Departamenti i Britanisë së Madhe për daljen nga Bashkimi Evropian, ka njoftuar se ministri i Britanisë së...
0 322

Lideri i Partisë opozitare laburiste britanike, Xheremi Korbin i bëri thirrje kryeministres Tereza Mej të parashtrojë dorëheqje,...
0 295

Partia konservatore britanike, e kryeministres Tereza Mej mbetet edhe më tutje partia me më së shumti deputetë...
0 581

Mazhoranca dhe opozita në Shqipëri miratuan me 126 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, rezolutën e përbashkët, për të cilën ranë dakord pas...
0 647

Formimin e Këshillit të urtëve e ka komentuar edhe analisti politik Alajdin Demiri. Sipas tij, që nga formimi i...
0 679

Arkëtari i partisë franceze, Wallerand de Saint-Just, ka thënë për radion ‘France Info’, më 23 nëntor, se marrëveshja është...
0 529

Partia Demokratike sot organizoi një protestë kundër qeverisjes socialiste të Edi Ramës. Liderët e kësaj partie thanë se në...
0 530

Mos- sistemimi i administratorëve shqiptarë nëpër vende të punës, edhe pse ata marrin rroga nga buxheti shtetëror vite me...
0 673

…nuk na pëlqejnë të lehurat me porosi…” Fan S.Noli Shoqëria shqiptare në Maqedoni si rrallë herë ka arritur...